5 ترفند عالی برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت

تقریبا هیچ راهی وجود ندارد که از پخش شدن روغن در آشپزخانه جلوگیری کنیم تا کابینت‌ها و وسایل دیگر آلوده نشوند. اما راه‌های بسیاری وجود دارد که لکه‌های روغن و چربی را به آسانی و سادگی پاک کنیم و درخشندگی را به آشپزخانه و کابینت‌ها برگردانیم.

پاک کردن لکه روغن از روی کابینت به دلیل متریال‌های مختلفی که کابینت ها دارند، یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها برای افراد خانواده است. در ادامه 5 ترفند عالی برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت را به‌ طور کامل شرح می‌دهیم که چگونه لکه روغن را از روی کابینت پاک کنید .

(شما می توانید جهت انتخاب یراق آلات مختلف کابینت از فروشگاه تک صنعت یراق دیدن فرمایید .) 

5 ترفند عالی برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت

1- پاک کردن چربی از روی کابینت چوبی با عناصر طبیعی

برای پاک کردن چربی از سطح کابینت‌های چوبی از عناصر طبیعی مانند سرکه، روغن طبیعی گردو، ترکیب وازلین و لیمو، چای کیسه‌ای، ترکیب روغن زیتون و سرکه، جوش شیرین و نمک استفاده کنید.

بین همه موارد نام برده شده، سرکه و آب یکی از ساده‌ترین محلول‌ها برای پاک کردن کابینت است که در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. برای درست کردن این محلول، نصف لیوان سرکه سفید را به نصف لیوان آب گرم اضافه کنید. محلول ترکیب شده را در یک ظرف افشانه بریزید و با اسپری روی یک دستمال تمیز، لکه‌های چربی روی کابینت‌ها را پاک کنید. به‌ یاد داشته باشید هرگز محلول سرکه سفید و آب را به‌ طور مستقیم روی سطح کابینت اسپری نکنید؛ چرا که ترکیبات موجود در سرکه قابلیت خراب کردن و از بین بردن بافت‌های چوبی را دارد.

پاک کردن لکه چربی از روی کابینت چوبی با عناصر طبیعی

2- پاک کردن چربی از روی کابینت فلزی، فقط با کمی شامپو فرش

ابتدا باید گرد و خاک روی سطوح کابینت را پاک کنید. سپس با یک دستمال آغشته به الکل، چربی‌های روی کابینت را از بین ببرید. در مرحله بعد با استفاده از یک دستمال مرطوب، الکل روی سطوح کابینت را پاک کرده و با یک دستمال دیگر کابینت‌ها را خشک کنید. چربی‌های روی کابینت‌های فلزی با استفاده از الکل در سریع‌ترین زمان ممکن پاک می‌شوند.

هم چنین میتوان برای این کار مقداری از شامپو فرش را با آب مخلوط کنید و با استفاده از یک اسفنج، چربی روی سطوح کابینت را از بین ببرید. با توجه به اینکه کابینت‌های فلزی قابلیت زنگ زدن دارند، باید حتما پس از شست‌وشو با یک دستمال مخصوص خشک شوند. همچنین برای پاک کردن چربی‌های روی کابینت فلزی و یراق آلات کابینت مانند دستگیره هرگز از سیم ظرفشویی استفاده نکنید تا خش نیفتند

پاک کردن چربی از روی کابینت فلزی، فقط با کمی شامپو فرش

3- جوش شیرین، راهکار خانگی برای پاک کردن لکه روغن از روی کابینت

درست کردن خمیر جوش شیرین یکی از ساده‌ترین راه‌های خانگی برای پاک کردن لکه چربی از روی کابینت‌هاست. مقداری از جوش شیرین را در کمی آب مخلوط کنید که حالت خمیر مانندی بگیرد. سپس از خمیر به دست آمده روی بخش‌هایی از درب‌ها، سطوح و دستگیره کابینت که آلوده به چربی شده‌اند قرار دهید. بعد از مدت 10 دقیقه مخلوط جوش شیرین را پاک کرده و با استفاده از یک دستمال مرطوب کابینت‌ها را تمیز کنید. سپس با استفاده از یک دستمال یا حوله خشک نم و رطوبت به جا مانده را پاک کنید.

یکی از مزیت‌های استفاده از جوش شیرین برای پاک کردن چربی‌های کابینت این است که هیچ آسیبی به طبیعت نمی‌زند و ماده‌ای شیمیایی نیست. همچنین استفاده از جوش شیرین برای همه اعضای خانواده به دلیل نداشتن بو امکان‌پذیر است و باعث بروز حساسیت و آلرژی نمی‌شود.

4- با کمک خمیر دندان از شر چربی‌های قدیمی روی کابینت‌ها خلاص شوید

خمیر دندان برای پاک کردن چربی‌های قدیمی و کهنه ای که روی درب‌ها، دستگیره‌ها و جک در کابینت‌ باقی‌ مانده‌اند بسیار مفید است. در استفاده از خمیر دندان 2 نکته بسیار مهم وجود دارد که باید رعایت شود؛ نکته اول اینکه خمیر دندان یک گزینه مناسب برای پاک کردن همه چربی‌ها از روی کابینت نیست و فقط در مواقعی که برخی لکه‌ها از قدیم مانده‌اند کاربرد دارد. نکته دوم اینکه برای پاک کردن چربی نباید کل سطح کابینت را به خمیر دندان آغشته کنید. بهتر است خمیر دندان را فقط روی لکه‌های باقی مانده قرار دهید و آن‌ها از بین ببرید.

برای تمیز کردن کابینت با استفاده از خمیر دندان به دستمال مرطوب و یک حوله خشک که پرز ندهد نیز نیاز دارید. مقدار ماسبی از خمیر دندان را به مدت 5 دقیقه روی لکه چربی‌ها بگذارید و سپس با استفاده از یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید. بعد از پاک شدن چربی‌ها، محل مربوطه را با کمک یک حوله تمیز به خوبی خشک کنید تا آثاری از آب و لکه‌ به جای نماند.

با کمک خمیر دندان از شر چربی‌های قدیمی روی کابینت‌ها خلاص شوید

5 -اسپری پاک کننده چربی، بهترین راهکار برای تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید

استفاده از اسپری پاک کننده چربی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای پاک و تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید و رنگ‌های دیگر است. ابتدا مقداری از اسپری را روی قسمت‌هایی که لک چربی دارند قرار دهید و سپس با استفاده از یک دستمال تمیز خشک کنید.

اسپری پاک کننده چربی، بهترین راهکار برای تمیز کردن کابینت ام دی اف سفید